Трговија во финансиските пазари

тргување

1. Еден начин да се тргуваат на монетарните пазари
2. вежба: Како да направите вашиот прв промена хит
3. Што е мултипликаторот?
4. Што е Земете Добивка?
5. Што е Стоп загуба?
6. објасни од суштинско значење за евалуација (Сурова нафта)
7. Суштински анализа дефинирана (јаболко)
8. техничка анализа: воведувањето
9. 3 Златен насоки на купување и продажба
10. Зошто експерт трговци користат Libertex мобилни?

1. Еден начин да се тргуваат на монетарните пазари

Многу луѓе се претпостави што треба да се има професионална монетарната наследство или еден милион долари за да се наизменично во внатрешноста на економски пазар, сепак, што во реалноста не се автентични.
Купишта на луѓето тргуваат странски пари секој ден, но најмногу не сметаат дека она што се прави во реалноста.
Сигурен сум дека сте ги разменија forex порано отколку да се оди на одмор, можеби на аеродромот преку валута тргување кабина. што би ги дале некои пари во една forex и стекнатите пари на некој друг. Она што го доби назад промени во основа по цена на конверзија во времето.
Ајде да се предвиди дека во исто време како што беа на одмор, има вести дека надоместокот за невработеност во САД паднала и САД доларот задолжен го множи со пет%. додека да се врати на домашните, да го промени Америка долари пониска назад кон вашиот близина странски пари и забележав дека сте направиле 5% приходи.
Што помина? Во лесно термини што го направи занаети: основното додека си ја купил САД greenbacks, втората, кога ќе им се продава и се 5% профит.
Експерт купувачи се спореди занаети, но, во предност за преземање на регионот во просторот за продажба девизи на аеродромот, тие се одвиваат преку лесно да се примени онлајн платформа Libertex, на нивните мобилни телефони, капсули и компјутер. инвеститорите дополнително откријат начини да се очекува цената се зголеми, на начин да се заработат пари на редовна основа.

Libertex

2. вежба: Како да направите вашиот прв промена хит

Ајде да видиме заедно како можете да заработите со помош на купување и продажба на финансиските пазари.
Сите можеби ќе треба пет минути на тоа бавно, демо сметка со $5,000, и два странски пари пара, EUR / USD и USD / CHF.
Овие парови се направат соодветни примери како и нивните алтернативни понуди се разликуваат доста често, и може да се направи профит од нив во само 5 до 30 минути. Вие не ќе треба да се почека да се врати од екскурзија.
овозможи да започнете!
1. Одбери EUR / USD од листата на средства и да се отвори купување алтернативна. дозволи е да инвестира $500 со сто мултипликатор како пример.
2. Отвори уште трговијата со USD / CHF како средство, користат идентични мултипликатор и идентични инвестиции износ на.
За секој размена, надомест на Брокерите волја мала задолжен (во внатрешноста на еднаков начин на кој на финансиска институција може да се цена надоместок за forex). Може да се види оваа цена во прозорецот за размена. но за разлика од финансиска институција, дилер комисии се намалува многу.
3. Штом и занаети се отворени, Со нетрпение очекуваме до пет минути, дури и како гледа крајниот резултат вашиот занаети ".
четири. Додека првиот профит промена надминува вториот трговски загуби, или секој занаети се во кеш, затвори и да се заклучи за вашиот приход.
Кога ќе се отвори и занаети како што е објаснето тука и сепак не може да се види никакви приходи, не грижете. Ако на пазарот е мирен, Вие нема да видите на алтернативни, па отстапи ја отвори некое време.
Во нашиот случај, приход USD / CHF надминува / загуба EUR USD. дозволи во близина и занаети за да добие некои приход на сметка.
Ние само заработени приходи на USD / CHF во само неколку минути, и не се користи за евалуација на било кој начин.

3. Што е мултипликаторот?

Мултипликатор е едно од основните брзина Libertex. Тоа ви овозможува да раст во капацитет профит вашиот размена е.
Како тоа се слики? Тоа е прилично едноставна.
Дозволи очекуваат да ја купите EUR / USD, вашата инвестиција количество е $50, и вашиот множител е еден. Ако цената се зголемува 10%, вашиот приход може да биде пет $ ($50 x 10%).
Но, ако, за разлика од оној што го одредите 20 како мултипликатор вашата инвестиција износ ќе се зголеми $1,000 ($50× 20).
Како што можеше да се види, своите приходи се зголемени преку 20, а тоа е како мултипликатор работи.
Тоа е исто како и на брзината на автомобилот: толку повеќе тоа е далеку, толку побрзо ќе стигнете до вашата дестинација. Сепак, високо темпо со себе носи поголема шанса. Ова е причината зошто секој мотив возило сила избира со темпо што е добро за себе во зависност од нивната уживаат во, улица состојба кат и кодот на посетителите.
За почетниците трговци, препорачуваме користење на минимален мултипликатор, што е еднакво на 1, што ќе се избегне опасноста во случај на акциите на пазарот кон вас.
Како што си ја купил способности и искуство, исто така може да го зголеми вашиот множител.

Libertex

4. Што е Земете Добивка?

Земете приход е во тек, така што автоматски се заклучува во добивката на услуга.

додека да се користи приходите Искористете:
• Да се ​​разгледа треба да се оди далеку трговска отвори за неколку часа и не може да се постојано следење на движењето на полнење. Во оваа ситуација, сигурно локација со цел за преземање на приход и да се одморите сигурни додека да главата да се набљудуваат на филм.
• Да се ​​верува дека во исто време, како што се гледањето на филмот се движи надомест на средството во поволен начин. А приходи земе цел наоѓа порано ќе заклучите-на вашиот предност преку механички ваши функција, еднаш на средството достигне позитивен полнеж, така да се направи приходи дури и додека го гледате вашиот филм.
еве еден пример за тоа како да се цел на локација извлекуваме:
• Ќе ја отворите промена купување на ЕУР / УСД 1.0620
• Можете да инвестира $500 со множител на 100
• проверка на табелата за стапка на средствата најактуелните врв. Во нашиот случај, тоа е 1.0745.
• треба да биде поставен веднаш под максималната стапка на Вашите приходи земе цел, на околу 1.0725
• За да поставите цел приходи земе за овој цитат, Првиот отвори трговијата со средства и потоа оди во мојата занаети
• Изберете од размена на EUR / USD сте само отвори и кликнете на него
• Изберете Цитат на стоп загуба / Земете мени приходи
• Во субјектот на приходи Искористете, да го поставите вашиот саканиот плаќање, 1.0725 во нашиот случај, и кликнете на продавница

Сега вие не треба да се грижите за прилагодување на надомест на средството ниту пак ќе мора да поминат неколку часа следење на вашите табели. Иако вашата цел е постигната фаза приход, вашиот трговија близина автоматски ќе, и вашиот приход може да биде веднаш депонирани на вашиот трговската сметка.

5. Што е Стоп загуба?

Стоп-загуба е во очекување да се користи од страна на трговците да ги намалат ризиците.
При анализа на пазарот, купувачите би можеле, исто така, погрешно движење на цената на активата и направат загуби. За да се намали количеството на потенцијалната загуба, дилер може да се постави одредени ограничувања можност базирана пред се врз сценарио на пазарот.
Ова го штити вас имаат за да се прикаже табели за пролонгирани периоди на време и може да се стави надвор од емоционална детали правејќи клучните избори за тргување. А за да се спречи-загуба исто така ви овозможува да го напуштите вашиот екран на главата и се види на филм со know-how се ограничени вашиот закана количина.

Токму тука е пример на начин да се спречи близина на цел-загуба:
• Ќе ја отворите промена купување на ЕУР / УСД 1.0605
• Можете да инвестираат $500 со мултипликатор од сто
• За да поставите цел спречување на-загуба правилно, да ги разгледаме во табелата за максимално полнење сегашниот пад на средството. лоцира минималниот еднократен надомест.
• Вашиот стоп-загуба цел треба да биде поставен само под минимална стапка, на околу 1.0580
• Да близина на стоп-загуба за овој цитат, прва ја отвори трговија со средството по што мојата посета Занаетчиски
• Изберете трговија на EUR / USD сте само отвори и кликнете на него
• Изберете од Цитирано од спречи Загуба / Земете мени приходи
• Во внатрешноста се спречи загуба на субјектот на, да го поставите вашиот саканиот цена, 1.0580 во нашиот случај, и кликнете на продавницата

Сега вие не треба да се плашат за прилагодување на стапка на средствата ниту пак ќе мора да поминат неколку часа следење на вашите табели. Вашиот опасности се пресметува и згрижени.

Libertex

Фундаментална анализа Објаснување

6. објасни од суштинско значење за евалуација (Сурова нафта)

Сурова такси се конвертирање константно, тие се под влијание со помош на ОПЕК избори, Блискиот Исток конфликти, производство зголемува во Иран и во голем број на различни елементи.
Како пример, ајде да ги информациите објавени во јануари 2016: Русија и ОПЕК да го намали надолу сурова нафта за производство да се спречи промовира-оф.
Во февруари 16, 2016, ОПЕК и Русија успеа навистина во замрзнување сурова производство.
Во февруари 17, задолжен сурова нафта скокна од $32.29 до $34.31 (6.три%). За следните 20 дена, надоместокот се чуваат за одгледување, и за март 7, го достигна $ 40.seventy шест, нагорен потисок на 26.2%.
Ударни вести вклучувајќи витално значење најавите и договори се појави секој ден. е можно да се види на телевизија или на on-line. Ваквата монетарна настани може да се појави како сигнали за тргување; преку читање на нив, може да се предвиди дали стапката ќе биде нагоре удар или пад.
Изработка на занаети преку овој метод е обично се нарекува основните евалуација.

7. Суштински анализа дефинирана (јаболко)

А долго се очекува повод, како што се ослободување на сосема нов iPhone, iPad, или MacBook, може цел долги редици во продавници. ова барање, за возврат, може дополнително да влијае на нагорен притисок драматични во цената на акциите на Apple.
Ова му дава одлична можност за заработка за било хит продавач.
Да го земеме за пример. Во септември 7, 2016, новиот iPhone 7 промени во обезбедени за јавноста.
Самиот еднакви ден, Apple акции се зголеми од $107 до $ сто и петнаесет.
Овој настан се промени во вклучени во сите информации портали, така што сите од нас (најверојатно, вклучувајќи ве и вас) би можел да се смета за тоа.
Таквите делови од информации во врска со најпознатите производители, производи и услуги (Фејсбук, Мајкрософт, Google, Тесла, и така натаму.) се изврши секој ден, на on-line и на телевизија. Секоја од овие активности е трговски знак дека ви овозможи да се направи првиот приходи стапка.
Занаетчиски првенствено врз основа на вести и случаи обично се нарекува фундаментална анализа, еден од најпопуларните техники за купување и продавање.

8. техничка анализа: воведувањето

За да се познавања за купување и продавање селекции, кои вклучуваат дали да се купи или да го продаде средството, што треба да се испита трошоци пазар. На вашата удобност, овие цени се визуелизира во форма на табели.
Во случај да заговор атмосферска температура шема за да се 2 децимални точки, можете едноставно да се види интервали додека температурата станат силни, i.e. и покрај тоа што се движел во пристоен опсег меѓу сезони, а потоа нагло се зголеми во текот на летото и да се намали во текот на зимата.
Што се случи во рамките на над дури и ќе се појави во судбина - овој концепт е што се применува на температури како што е на економски пазари. Што во реалноста е суштината на техничка евалуација.
Дозволи е да се земе една од најпопуларните опрема евалуација тек, поддршка и отпор, како пример.
Кога цената се зголемува и одеднаш се менува патот, како притискање на ѕид, тоа е време да се промовира.
Кога стапката паѓа, а потоа сите одеднаш отскокнува, како топката се одбива од подот, тоа е одличен сигнал да се упатат долг.
употребата на нашето платформа за тргување, можете да заговор дополнителни линии на табелата да се удри по пресврти, или да користите индикатори кои даваат да се купи и да се промовира сигнали.

Libertex

9. 3 Златен насоки на купување и продажба

За да го промените ефикасно и безбедно, едноставно следете овие три златни насоки!
Постојано се користат мода за купување и продажба. да ги земе предвид изрекување: Модата е вашиот пријател! во случај да се види на надоместокот е едноставно да се движат во позитивен тек, трговијата на овој начин. Тоа е обично полесно да се работи со ветер!
Дозволете вашата добивка расте, дури и како да ја пропишат вашите загуби. Вашиот приход треба повторно да го надмине вашите загуби, тоа е толку едноставно! тоа е многу сличен во реално постоење: заработи екстра, трошат многу помалку. Твојата закана / сооднос пофалба треба да бидат 1:2… или повеќе!
тука е 1/3 правило: контрола на вашите пари. додека сте само почнува да се менува, користат инвестиции количини и мултипликатори, така што не може да се ризик повеќе од 2% на балансот на вашата сметка. На овој начин, неуспешен заменик може да биде поевтин од автобус билет цена.
Во вашата удобност, ние сме еволуирале услуга Тракер, многу достапна алатка да ви помогне да се држиме до овие прописи додека сте да направите вашите први чекори како трговец.
Оди на гледање на нашите инструкции да откријат начини да тргуваат по овие правила!

10. Зошто експерт трговци користат Libertex мобилни?

Да тргуваат успешно, сакате да го испита многу добро пазари и да реагираат брзо на сигнали тие се испраќање на вашиот начин. терминал Libertex интернет ќе ви помогне со евалуација, дури и како мобилен Libertex App прави сигурни дека нема да пропушта ниту една можност за тргување. Над осумдесет% од успешни инвеститори се користи секоја интернет терминал Libertex и мобилен стан Libertex.

Обидете се да замислите следните состојби: сте ефикасно да се кандидира на вашиот анализа на пазарот во рамките на мрежата терминал Libertex и решија да се отвори трговски, но тогаш дефинитивно мораше да оди далеку вашата маса и беа дадени фатени во метеж посетители, или можеби ќе отиде да ѕирне некој филм или отиде во посета другар. Со користење на употреба на мобилен стан Libertex ќе можат брзо да реагира на сите потези стапка во исто време, како да бидат долг пат далечни од вашиот desktop, i.e. може да се менува во движење, во секое време, насекаде. Со мобилен стан Libertex, можете да ги менувате отворени позиции, како и отворање нови занаети и мониторинг на ефектите во реално време. Тоа е посебно корисно додека целокупниот пазар, ситуацијата е веќе чисти за да ви.

Додека вие сакате да потрошите време во анализата, што клучните избори, на Libertex нето терминал е навистина совршено решение. Со тоа за купување и продавање на платформа, сте биле дадени се што сакате да го предаде: рејтингот на средства, техничка анализа алатки, и кршење информации. Слично, нашите нето-базирани целосно платформа овозможува да се предност увид во коментарите и препораките на нашите експерти "пред да се отвори размена.

Преземете го нашиот преку мобилната апликација на Andriod пазар или преку AppStore, и ги користат нашите веб платформа преку вашиот омилен прелистувач.

тргување со инструменти