Прашања и Одговори – тргување

П & трговско

П: Јас сум почетник трговец. Што знаења ми се потребни за да се трговија користење на вашиот систем?

А: Само се бара основни познавања. Ќе треба да се отвори шема на одредена валута пар. Остатокот е опишана во поголеми детали во Упатство за корисникот.

 

П: Ќе научите нешто ново?

А: Ќе бидете во можност да се одржи во очекување на наредби. покрај тоа, системот не бараат вашето внимание, така што ќе може да потроши спаси време проучување на пазарот и подобрување на вашиот вештини за девизен курс.

Libertex

П: Колку често вашиот систем испрати сигнали? Ќе ми треба постојано да седат пред компјутер чека сигнал?

А: Системот дава сигнал еднаш на ден во одредено време. така, во тоа време, и сите што треба да направите е да се загледувам во табелата, донесе одлука и место на нарачки. После тоа, тоа ќе бара многу малку од вашето внимание, освен за пренесување на ред во скрши дури и.

 

П: Навистина ми се допадна начинот на кој вашиот девизен курс систем е испраќање на сигнали на мојот e-mail. Ќе го стори девизен курс Сандаче иста работа?

А: Нема потреба за тоа. За разлика од девизен курс, Forex сигнали Сандаче се генерирани во точно одредено време.

 

П: Може да се тврди дека системот работи со 2 валута парови. Може ли да го користите со други парови?

А: Можете да го пробате, сепак ќе се оди по патот што ние веќе се опфатени.

Некои од најстабилните резултати се прикажани кога системот работи особено со EURUSD и USDCHF парови. Помалку стабилна иако се уште профитабилен сигнали се забележани со долари парови (i.e. GBPUSD, USDJPY, итн) Ние не советува да се обидува да го користите нашиот систем со парови кои немаат долари (i.e. CADCHF, GBPJPY, итн).

Libertex

П: Би сакал да заштедите пари. Може ли да се очекува попуст на робот кога ќе купите информатор? И исто така, што ќе се степенот на моите заштеди биде?

А: Ако ги купите на нашиот информатор пред 1 август, ќе добиете роботот како подарок.

 

П: Јас имам неколку мануелни системи од различни програмери. Некои од нив имаат мноштво на различни линии, нивоа, графикони, бранови / шила и периоди. Комбинација на сите овие графички елементи дава сигнали на двете влезни и излезни. Не мислите ли дека е поголем бројот на индикатори, повеќе точни сигнали ќе се?

А: Ние не мислам така. Честопати, кога ќе се продаваат на многу индикатори. Потоа, со користење на комбинација на горенаведените индикатори, тие ќе се побара да се најде на сигналите на свој. Ова е многу индикативен и говори како производ инвеститорот е мрзелив и не се грижи за да се приспособат на трговецот. Во остар контраст, се грижат за нашите трговци е она што ни се издвојува од сите други програмери. Ние секогаш се стремиме да се направи нашите производи крајно едноставен за надвор – всушност, толку едноставен, дека дури и почетник трговец може лесно да се направи смисла надвор од нив.

Libertex

П: Никогаш не сум ставен очекување Нарачка. Тоа е единственото нешто што ме запира од купување на вашиот софтвер. Колку комплицирана е?

А: Ако тоа е единственото нешто што ќе престане, не грижете. Таа е многу едноставна. целиот процес на чекор-по-чекор е опишан во упатството за корисникот. Ќе го дознаете во врска со 1 минута.. Сепак, ако ви е малку тешко да се рачно да го поставите на налози, можете да го добивате нашиот робот за слободни и тоа би можело да се одржи на налози за вас — нешто што нема да ве чини еден денар.

За да се направи тоа едноставно: купи информатор пред 1 август, 2011, тестира и да докаже на себе само како профитабилен системот е и по 1-ви август, ќе добиете робот целосно бесплатно за вас.

 

П: Кои се валута парови кои роботот ќе работи со?

А: Тие се исти како и за Информатор – EURUSD и USDCHF

 

П: Вашата понуда вели дека ќе ги добиете сите нивоа: почетна цена, Стоп загуба и Земете Добивка. Единственото нешто што недостасува, која по мое мислење е многу важно: е ќе добијам навестување – во која насока треба да се одржи мојата цел. Ќе системот испрати сигнал - треба ли да се отвори продава или купува нарачка?

А: Да, секако. Пред цел е отворен, ќе ги имаат сите потребни информации. Сите услови за тоа како и кога да се отвори наредби се опишани во повеќе детали и се јасни сигнали, концизен и лесно да се разбере.

Libertex

П: Може да се тврди дека сигнали пристигне на Марс исто време секој ден јас трговија. Дали е тоа точно исто време низ целиот свет? Луѓето живеат во различни временски зони и покрај, сите брокери покажуваат различни време на нивните терминали. Ќе се бара јас некако да се пресмета кога тоа е најдобро време да се стави моите наредби?

А: Не, вие не ќе мора да го направи тоа. Системот автоматски ќе ја пресмета разликата помеѓу времето вашиот терминали "во однос на часот и автоматски ќе се прилагодат на времето вашиот терминалот. Се обидовме да ја направиме нашата систем крајно едноставен за сите трговци. Вие нема да мора да го уништи вашиот мозок со сите технички прашања.

 

П: Јас се користи еден чудно индикатор. Кога ќе го стави во табелата и погледна во историјата, сето тоа е толку јасно и едноставно што јас се прашував како тоа како прекрасни индикатор беше достапен за бесплатно? Потоа се обидов да тргуваат со него врз основа на неговата сигнали, но тоа постојано ќе ги промени. Само пред една момент го покажа отворено Купи. Јас го направив тоа, но штом јас го направив, таа веднаш ќе се покаже продава.

Јас нема да го сретнуваме со иста проблем со вашата индикатори? Дали нивните резултати секогаш во согласност?

А: Што ви е опишано се нарекува сликање. За жал, поголемиот дел од показателите на пазарот се направи "преслика". Сепак, нема да најдете било какви проблеми со нашите индикатори.

Тие се цврсти како карпа!

П: Дали овој производ, исто така, имаат рок на траење како и сите ваши претходни производи?

А: Да. Штом вашиот производ Ве информира дека е истечен, Ве молиме да ни капка линија и ние веднаш ќе ви испрати неограничен верзија. Ова ни го штити од повремени бескрупулозните клиенти, кои не го експлоатираат нашата политика на 30-ден се врати, и по добивање на целосна наплата, продолжат да ги користат нашите производи.

 

П: Колку сметки можам да го користите вашиот производ со?

А: Можете да го користите на еден (1) живеат и 5 демо сметки. Ако ви се допаѓа да ги користат нашите производи на поголем број на сметки, Ве молиме контактирајте го нашиот тим за поддршка и ќе добиете дополнителен попуст за купување на уште една копија на софтверот.

 

П: Кои Стоп загуба и Земете Добивка треба да биде поставување?

А: Земете Добивка е секогаш фиксирани и тоа е опишано во упатството за корисникот. Стоп загуба ќе бидат предложени од страна на нашите индикатор.

 

П: До колку можам да очекувам да се зголеми мојата депозит во околу еден месец, го користите вашиот Sofware?

А: Сето тоа зависи од износот на почетниот депозит, за тоа како ризично вашиот тргување стил е и, секако, на самиот пазар. Во сегашната ситуација на пазарот, тоа е тешко да се предвиди. Тоа не е секој ден Евро зоната се чувствува економски потреси и државите на единиците е на работ на технички стандардно. Сепак, ние цврсто веруваме дека нашиот систем може да се подигне вашиот профил од колку што е 50% месечно, ако трговијата конзервативно.

НАЈВАЖНО- секогаш се тестира системот на вас демо сметка првиот. Во околу еден месец пробен период нудиме, ќе формираат мислење за стабилноста и профитабилноста систем. еднакво, ќе се заклучи дали системот, после се, е за вас и одговара на вашите потреби. Потоа, можете слободно да започне тргување на сметка во живо.

Libertex

П: Кои брокери е вашиот систем за повеќето компатибилни со?

А: Можете да го користите било кој брокер во вашиот дискреција. Најважно е да се има употреба брокер MetaTrader4 систем, од девизен курс Blue Box работи строго во рамките на таа средина.

 

П: Имам скоро сите на вашите производи. Некои производи работат добро за мене, другите не се толку големи. Сепак, Би сакал да ви се заблагодарам за вашето учество во мојата образовниот процес. Благодарение на вашите пораки, Станав многу поискусни, попаметни и, најважно, помирни.

Може ли да смета на било кој тип на попуст како лојални купувачи?

А: Прво, Ти благодарам многу. Ние високо вредноста на нашите лојални клиенти и секогаш ги нудат некои од најдобрите опции за купување. Секако, ќе добиете попуст. Деталите и некои од условите се опишани на друго место на страницата.

Продолжи со што на нашите клиенти и ни нудат вашите повратни информации. Тоа ни помага многу во нашиот развој.

 

П: Која е минималната депозитот кој се бара да започнат со користење на вашиот систем?

А: А депозит од $300 е потребно да се работи со многу стандард (од 0.1). Сепак, ако вашиот депозит е помалку, можете да usilize microlots. За да се добијат информации за microlots, Ве молиме контактирајте со вашиот брокер.

 

П: Напиша дека системот може да се користи заедно со Trailingator. Што прави? исто така,, Јас ќе добие попуст ако ги купите Trailingator заедно со вашиот девизен курс Blue Box?

А: Во нашите проценки, профитабилноста на трговијата е користење на Trailingator се зголемува за околу 20-25%. Секако, ќе добиете попуст кога ќе купите Trailingator.

Тргување Вести и анализи